حرفه ای ترین و پولدار ترین گیمر های جهان چه کسانی هستند

Monday، ۱۰ Aazar ۱۳۹۹

آرزوی بسیاری از گیمرها تبدیل شدن به یکی از حرفه ای ترین گیمرهای جهان است. در این مطلب پولدار ترین گیمر های جهان را معرفی خواهیم کرد. با ما باشید.

شکی نیست که بازی‌های ویدیویی از جمله بهترین گزینه‌ها جهت گریز از روزمرگی و فعالیت‌های معمول هستند که در دنیای تمدن همواره با آن‌ها دست‌و‌پنجه نرم می‌کنیم. کیفیت بازی‌های ویدیویی در حال حاضر بهتر از هر زمان دیگری است و می‌توان گفت بسیاری از گیم‌ها تبدیل به «واقعیت دوم» ما شده‌اند.

در این میان افرادی نیز هستند که فراتر از این واقعیت دوم رفته و گیمینگ را تبدیل به واسطه‌ای جهت درآمدزایی کرده‌اند. این افراد معمولا با نام «گیمرهای حرفه ای» شناخته می‌شوند و رقابت میان آن‌ها نیز همانند اغلب عرصه‌های دیگر تکنولوژی، روزبه‌روز بیشتر و تنگاتنگ‌تر می‌شود. بر همین اساس بر آن شدیم تا حرفه ای ترین گیمرهای جهان را شناسایی و در این مقاله برای شما معرفی کنیم. جا دارد اشاره کنیم که این افراد در عین حال پولدار ترین گیمر های جهان نیز محسوب می‌شوند. با ما همراه باشید.

همچنین بخوانید:

 • بهترین بازی های 2019 توسط گوگل معرفی شدند

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 • بهترین، حرفه ای ترین و پولدار ترین گیمر های جهان
  • ژانگ مو پان (Zhang “Mu” Pan)
  • وانگ سان‌شنگ ژائوهوی (Wang “SanSheng” Zhaohui)
  • جاناتان وندل (Jonathan “Fatal1ty” Wendel)
  • شن هائو ژیهائو (Chen “Hao” Zhihao)
  • سمیل حسن (Sumail Hassan)
  • ژانگ نینگ (Zhang Ning)
  • کلینتون لومیس (Clinton Loomis)
  • کورتیس لینگ (Kurtis Ling)

بهترین، حرفه ای ترین و پولدار ترین گیمر های جهان

همانطور که وعده دادیم در این قسمت با 10 تا از بهترین و پولدار ترین گیمر های جهان آشنا می‌شویم.

10. ژانگ مو پان (Zhang “Mu” Pan)

ملیت: چینی

درآمد سالیانه: 1.2 میلیون دلار

رتبه دهم در فهرست پولدار ترین گیمر های جهان به ژانگ مو پان تعلق دارد که از طریق مهارتش در بازی دوتا 2 (Dota 2) به شهرت رسیده است. ژانگ مو پان تا کنون در بیش از 37 تورنمنت جهانی شرکت داشته است و در سال 2015 موفق شد بیش از 1 میلیون دلار از طریق شرکت در بیش از 5 تورنمنت مرتبط با بازی دوتا 2 درآمد کسب کند. جالب است بدانید مو پان علاوه بر بازی دوتا 2، در میان طرفداران بازی Dota: Allstars نیز شهرت زیادی دارد. نکته جالب دیگر در مورد این گیمر محبوب آن است که او بر خلاف برخی از گیمرهای دیگر در هیچ تیمی عضو نبوده و ترجیح می‌دهد به شکل انفرادی بازی کند.

9. وانگ سان‌شنگ ژائوهوی (Wang “SanSheng” Zhaohui)

ملیت: چینی

درآمد سالیانه: 1.2 میلیون دلار

در رتبه نهم فهرست پولدارترین گیمر های جهان، وانگ سان‌شنگ ژائوهوی (Wang “SanSheng” Zhaohui) قرار دارد. ژائوهوی تاکنون در بیش از 45 تورنمنت جهانی شرکت کرده است و سال‌ها‌ست که از حرفه‌ای ترین بازیکنان عناوین دوتا 2 (Dota 2) و Dota: All-Stars محسوب می‌شود. ژائوهوی در  سال 2015 حدود 1 میلیون دلار و در سال 2016 حدود 377 هزار دلار تنها از طریق بازی دوتا 2 درآمد داشته است. علاوه بر این‌ها، این گیمر چینی موفق به کسب درآمد مازاد از طریق اسپانسرها و منابع دیگر نیز در طی تورنتمت‌های اخیر شده است. ژائوهوی با سبک بازی انعطاف‌پذیر و همچنین عملکرد عالی خود در هر بازی شناخته می‌شود.

8. جاناتان وندل (Jonathan “Fatal1ty” Wendel)

ملیت: آمریکایی

درآمد سالیانه: نامشخص

همچنین بخوانید:

در رتبه هشتم فهرست پولدار ترین گیمر های جهان، جاناتان وندل (Jonathan Wendel) قرار دارد که با نام مستعار Fatal1ty نیز شناخته می‌شود. او تاکنون در 20 تورنمنت جهانی حضور داشته است. درآمد سالیانه وندل در 2015 از تورنمنت‌های مختلف برابر با 455 هزار دلار آمریکا بوده است.

از جمله تورنمنت‌هایی که وندل تاکنون در آن‌ها حضور داشته می‌توان به لیگ حرفه‌ای ورزشکارهای سایبری (Cyber-athlete Professional League)، تورنمنت جهانی بازی‌های سایبری (World Cyber Games Championship)، تورنمنت‌های Painkiller و Unreal و همچنین تورنمنت‌های بازی Quake 3 اشاره کرد که در مورد آخر موفق به کسب بیش از 12 عنوان قهرمانی شده است. بازی‌هایی که جاناتان وندل با آن‌ها شناخته می‌شود عبارتند از بازی Doom 3، بازی Counter-Strike، بازی Call of Duty: Modern Warfare 2، بازی Return to Castle Wolfenstein و بازی Quake.

7. شن هائو ژیهائو (Chen “Hao” Zhihao)

ملیت: چینی

درآمد سالیانه: 1.5 میلیون دلار

هفتمین رتبه فهرست پولدار ترین گیمر های جهان به شن هائو ژیهائو (Chen “Hao” Zhihao) از کشور چین تعلق دارد. جا دارد اشاره کنیم شن هائو با نام مستعار Gen. Hao نیز شناخته می‌شود و تا کنون در 47 تورنمنت جهانی شرکت کرده است. او از بازیکنان قدیمی بازی Dota: All-Stars و از اعضای سابق تیم Newbee است که اکنون در بازی دوتا 2 به رقابت می‌پردازد و با سبک بازی خشن و تجربه زیاد خود در زمینه بازی‌های رایانه‌ای شناخته می‌شود. براساس برخی از گزارشات، میزان دقیق درآمد شن هائو تاکنون به رقم 1,739,333 دلار آمریکا رسیده است. لازم به ذکر است که شن هائو قبل از این، برای تیم‌هایی همانند تیم Vici Gaming، تیم Invictus Gaming، تیم TongFu و تیم TyLoo نیز بازی کرده است.

6. سمیل حسن (Sumail Hassan)

ملیت: پاکستانی

درآمد سالیانه: 1.6 میلیون دلار

عضو ششم فهرست پولدار ترین گیمر های دنیا سمیل حسن (Sumail Hassan) نام دارد که با لقب Suma1L هم شناخته می‌شود. سمیل تاکنون در 8 تورنمنت حضور داشته و یکی از حرفه‌ ای ترین گیمر های بازی دوتا 2 محسوب می‌شود که قبل از این برای تیم‌هایی همانند Evil Geniuses (قهرمان مسابقات دوتا 2 آسیا در شهر شانگهای در سال 2015) بازی کرده است. علاوه بر آن، سمیل در تورنمنت‌های مختلف به عنوان عضوی از تیم‌هایی همانند تیم UNiVeRsE، تیم Fear و تیم Aui_2000 حضور داشته و موفق به کسب قهرمانی بین‌المللی در سال 2015 شده است. در سال 2015 درآمد سمیل به 2 میلیون دلار آمریکا رسید و او هم‌اکنون به عنوان عضو تیم Evil Geniuses یا EG در تورنمنت‌هایی همانند Shanghai Major و Frankfurt Major فعالیت می‌کند.

5. ژانگ نینگ (Zhang Ning)

ملیت: چینی

درآمد سالیانه: 1.6 میلیون دلار

همچنین بخوانید:

 • بازی مافیا ؛ قوانین، نقش ها و شیوه انجام بازی

پنجمین عضو فهرست پولدار ترین گیمر های جهان ژانگ نینگ (Zhang Ning) نام دارد که با نام مستعار Xiao8 نیز شناخته می‌شود. ژانگ نینگ تاکنون در 44 تورنمنت بین‌المللی شرکت داشته و لیدر تیم Newbee محسوب می‌شود؛ تیمی که در مسابقات نهایی TI4 بازی دوتا 2، پیروزی را از آن خود کرد. علاوه بر آن، نینگ برای تیم‌هایی همانند LGD نیز بازی کرده است. جا دارد بگوییم تیم ژانگ نینگ در گذشته با قرارداد 6 میلیون دلاری به مسابقات Invictus Gaming پیوست که نتیجه‌ آن به فاجعه ختم شد. در حال حاضر و به کمک هم‌تیمی‌هایش نینگ قادر است سالیانه بیشتر از 1 میلیون دلار آمریکا درآمد کسب کند.

4. کلینتون لومیس (Clinton Loomis)

ملیت: آمریکایی

درآمد سالیانه: 1.7 میلیون دلار

گیمر چهارمی که در فهرست پولدار ترین گیمر های جهان می‌خواهیم برایتان معرفی کنیم کلینتون لومیس (Clinton Loomis) نام دارد که با نام مستعار Fear نیز شناخته می‌شود. لومیس تاکنون در 44 تورنمنت مختلف شرکت داشته است. جا دارد بگوییم او به همراه سمیل حسن از اعضای دیگر تیم EG محسوب می‌شود که به شکل تخصصی در رشته دوتا 2 فعالیت می‌کنند. علاوه بر این کلینتون موفق شده است جایزه بین‌المللی سال 2012 را که بزرگترین تورنمنت بین‌المللی دوتا 2 به حساب می‌آید را از آن خود کند؛ او فقط از طریق همین رویداد حدود 1.3 میلیون دلار درآمد کسب کرده است.

به غیر از موارد گفته شده، لومیس برای تیم‌هایی همانند تیم PluG Pullers Inc، تیم Online Kingdom و تیم Complexity Gaming نیز بازی کرده است و در حال حاضر یکی از مهمترین گیمرهای جهان شناخته می‌شود. کلینتون لومیس در سال 2014 وظیفه آماده‌کردن تیم EG برای رقابت‌های بین‌المللی 2014 و ESL One Frankfurt 2014  را برعهده داشت. او تاکنون موفق به اخذ 6 عنوان قهرمانی و جوایز دیگر نیز شده است.

3. کورتیس لینگ (Kurtis Ling)

ملیت: کانادایی

درآمد سالیانه: 1.8 میلیون دلار

سومین گیمر در فهرست پولدار ترین گیمر های جهان، کورتیس لینگ (Kurtis Ling) نام دارد که با نام مستعار Aui_2000 نیز شناخته می‌شود. کورتیس تاکنون در 47 تورنمنت مختلف شرکت کرده است و یک گیمر کانادایی حرفه‌ای در رشته دوتا 2 محسوب می‌شود. او با 22 سال سن، در فهرست جوانترین گیمرهای پولدار در میان پولدارترین‌ها رتبه دوم را گرفته است.

لینگ موفق شده است که در تورنمنت بین‌المللی 2016، حدود 2 میلیون دلار آمریکا درآمد کسب کند. همچنین جا دارد اشاره کنیم که قبل از این او برای تیم‌هایی همانند تیم Speed. Int، تیم Team Dignitas، تیم PotM Bottom و تیم Evil Geniuses بازی کرده اما در حال حاضر عضو گروه Team NP است. کورتیس تاکنون 6 عنوان قهرمانی در مسابقاتی همانند MLG Championship Columbus، مسابقات Dota 2 Asia Championship 2015 و مسابقات Dota Pit League Sea 3 را کسب کرده است. درآمد کل لینگ تاکنون 6.6 میلیون دلار آمریکا بوده است.

2. پیتر دگر (Peter Dager)

ملیت: آمریکایی

درآمد سالیانه: 1.9 میلیون دلار

همچنین بخوانید:

 • خطرناک ترین آسیب های بازی های رایانه ای

دومین عضو فهرست پولدار ترین گیمر های جهان، پیتر دگر (Peter Dager) است که با نام مستعار ppd یا Peterpandam نیز شناخته می‌شود. پیتر تاکنون در 33 تورنمنت مختلف شرکت کرده است. او یکی دیگر از اعضای تیم Evil Geniuses محسوب می‌شود و به صورت تخصصی در رشته دوتا 2 فعالیت می‌کند. قبل از این پیتر برای تیم‌هایی همانند WanteD، تیم Stay Free و Super Strong Dinosaurs نیز بازی کرده است. علاوه بر این‌ها، او در مسابقه Electronic Sports Prime موفق به کسب جایزه Shock Therapy Cup شده و در مسابقات بین المللی 2014 و ESL One New York 2014 نیز به پیروزی رسیده است. از آن موقع تاکنون پیتر دگر به عنوان یک گیمر حرفه‌ای بین‌المللی، طرفداران زیادی پیدا کرده است.

1. ساحیل آرورا (Saahil Arora)

ملیت: آمریکایی

درآمد سالیانه: 1.9 میلیون دلار

بالاخره به مقام اول فهرست پولدار ترین گیمر های جهان رسیدیم و این مقام به کسی تعلق ندارد جز ساحیل آرورا (Saahil Arora) که با نام مستعار UNIVeRsE نیز شناخته می‌شود. ساحیل تاکنون در 39 تورنمنت مختلف شرکت کرده است و اصالتا هندی است. او از اعضای دیگر تیم EG محسوب می‌شود و عنوان پولدار ترین گیمر جهان را دارد. ساحیل از اعضای Kingdom squad محسوب می‌شد و به همراه کلینتون لومیس که قبل‌تر در مقاله او را معرفی کردیم در این تیم فعالیت می‌کرد.

ساحیل در مسابقات بین‌المللی 2011 نیز حضور داشت و نهایتا در سال 2012 موفق به کسب درآمد 1.6 میلیون دلاری شد. پس از آن او در تورنمنت‌های زیادی در کشورهای مختلف شرکت کرد و به مرور، اعتبارش به عنوان یک گیمر حرفه‌ ای افزایش پیدا کرد و درآمد سالیانه‌اش نیز به 2.7 میلیون دلار آمریکا رسید. جا دارد اشاره کنیم قبل از این، او برای تیم‌هایی همانند Gosu eSports، تیم Quantic Gaming و Team Secret نیز بازی کرده است.

ثروتمندترین گیمر های جهان را برایتان معرفی کردیم و اگر تاکنون در مورد درآمد حرفه ای ترین گیمر های جهان تخمین‌های مختلفی می‌زدید، این مقاله تصوری کلی از میزان درآمد این گیمرها را برای شما مشخص کرده است. درآمد این گیمرها از طریق اسپانسرها تامین شده و از بازی‌هایی که انجام می‌دهند می‌توان به بازی Dota 2، بازی Gran Turismo 6، بازی Gran Turismo 5، بازی Counter-Strike و بسیاری از عناوین دیگر اشاره کرد.

علاوه بر این، از زمان رونق گرفتن گوشی‌های هوشمند و به روی کار آمدن گیمینگ موبایل، بازیکن‌های جدیدی نیز به این عرصه معرفی شده‌اند و با توجه به رشد روزافزون گیمینگ موبایل، در آینده می‌توانیم شاهد حضور گیمرهای موبایل نیز در فهرست‌هایی همانند فهرست بالا باشیم. با روند صعودی صنعت گیمینگ و آمدن تکنولوژی‌های جدیدتر، حرفه‌ای بودن در این عرصه برای بسیاری از افراد ملموس‌تر شده است. نهایتا امیدواریم این روند همچنان ادامه پیدا کرده و شمار گیمرهای حرفه‌ای با سبک بازی‌های مختلف بیشتر شود.

منبع : پلازامگ